Melek Ay

Alüminyum ve Paraben

Ben yapı gereği deodorant kullanmadan günümü geçirebilen bir yapıya sahip değilim. Yıllarca maalesef alüminyum içerikli roll-on kullandım. Sanırım 15 yıl kadar önceydi bir araştırma yazısı kozmetik setöründeki ürünlerde kullanılan parabenin kadınlarda göğüs kanserini nasıl tetiklediğini anlatıyordu. Konuyu hemen en yakın arkadaşım ile paylaşıp kendimi ürünlerini kullandığım tüm kozmetik malzemeleri incelerken buldum ve evet hepsinde paraben vardı. Kozmetik firmalarının satış temsilcilerine konuyu sorduğumda hepsi durumdan bi haber, parabeni duymamışlardı bile…

Deodorantım hem alimunyum hem parabenli, şahane sistematik dolaşım sistemime aldığım iki yabancı madde… Önce paraben free ürünler buldum ama alimunyumsuz ürün yoktu sonra paraben ve alimunyum free ürünler buldum ama ter kokusu problemimi çözmediler.

Ve sorunumu çok basit, maliyeti düşük, mis gibi bir yöntemle çözdüm. Denedim ve çok memnunum. Özellikle ergenlik çağındaki çocuklarınıza lütfen kullanın tabii tüm aile…

1 çay kaşığı hindistan cevizi yağı, 1  çay kaşığı karbonat, 1-2 damla lavanta yağı ( veya sevdiğiniz başka bir bitkinin baz yağı size bağlı )

Sabah temiz koltuk altına parmağınızın ucuna aldığınız küçük bir miktar ile sürüyorsunuz ve tüm gün mis gibi ter kokusuz geçiriyorsunuz.ve arınma için küçük bir adım atmış oluyorsunuz.

About melekay

1975 Antalya doğumluyum. 21 yıl turizm sektöründe çalıştım. Anne olduktan sonra mesleğimi bırakıp tam zamanlı anne oldum. Doğal yaşam,bütünsel sağlık,şifa konuları çocukluğumdan bu yana en büyük ilgi alanım. Nefes terapisti ve yoga eğitmeniyim. Meraklı bir şahsiyet, Murat'ın eşi, Ali'nin annesiyim.

Scroll To Top